Mācāmies TET skoliņā kopā ar Ričiju Rū #5!
Šī gada pēdējā nodarbība noslēdzās ar ļoti neparastu...vārdu! KIBERMOBINGS 👀 Kas tad tas par zvēru? Noskatoties sēriju un apspriežot dažādas dzīves situācijas, kopējiem spēkiem centāmies izprast šo jauno, garo vārdu. Latviski mēs to varam saukt par pazemošanu, apsaukāšanos, ņirgāšanos.
Ielūkosimies nedaudz dziļāk šajā fenomenā. Kā Internetā tāda uzvedība vispār var notikt? Iespējams, ka vislielākā ietekme uz kibermobingu un antisociālu uzvedību tiešsaistē ir relatīvajai anonimitātei. Agresori bieži uztver sevi kā anonīmus, slēpjoties aiz viltus identitātēm, un domā, ka viņu darbības nav sodāmas vai viņus neizdosies sodīt.
Pētījumu par kibermobinga ietekmi ir salīdzinoši mazāk nekā par mobingu kopumā, taču ir zināms, ka tas negatīvi ietekmē ne tikai cietušos, bet reizēm arī pašus agresorus. No kibermobinga cietušajiem var iestāties dažādas psihoemocionālas sekas: depresija, trauksme, sliktāki akadēmiskie rādītāji, pazemināts pašnovērtējums, vientulība, miega problēmas un stundu kavēšana vai skolas pilnīga pamešana. Nopietnākos gadījumos tā ir sevis savainošana, atkarība no narkotiskām un psihotropām vielām, domas par pašnāvību un pašnāvības mēģinājumi. Negatīvie faktori kibermobinga agresoriem ‒ trauksme, zemāks pašnovērtējums un depresijas simptomi vai depresija.
Komentāri
Ierakstīt komentāru