Naujenes tautas bibliotēkā startēja pasākumu cikls ""Bērnu žūrijas 2022 " grāmatu lasījumi"

 2022. gadā 21. septembrī Naujenes tautas bibliotēkā veiksmīgi tika uzsākts kārtējais “Bērnu žūrijas 2022” lasīšanas maratons Naujenes pamatskolas 1.-2. kl. skolēniem. Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka iepazīstināja mazus lasīšanas ekspertus ar konkursa noteikumiem, grāmatu kolekciju, ka arī nolasīja priekšā Terezas Sedivas grāmatu “Kurmis melni baltā alā”.

Grāmata stāsta par bailīgo kurmi, kurš dzīvo pazemē, melni baltā alā. Viņa ikdiena ir vienveidīga, skumīga un bezkrāsaina. Vienīgais kurmja draugs ir koši sarkans Kroņlukturis, kurš katru dienu stāsta par krāsainu un prieka pilnu pasauli ārpus tumšās alas. Vienā dienā Kroņlukturis pēkšņi pazuda. Kurmis iegrima skumjās un asarās, tomēr nolēma saņemt dūšu un doties krāsu un gaismas meklējumos. 

Apspriežot grāmatu, bērni ne tikai prātoja par pasaules krāšņumu, draudzību un pozitīvo emociju nozīmi cilvēka dzīvē, bet arī uzzināja daudz interesantu faktu par kurmjiem. Pasākuma noslēgumā izveidojām kopīgo gleznu, kur katrs skolēns uzzīmēja savu krāsainas pasaules fragmentu.
Komentāri