ceturtdiena, 2020. gada 5. novembris

Bibliotekārā-video stunda "Poķu grāmata" ciemos pie Naujenes pamatskolas skolēniem!

2020. gada 4. novembrī pie Naujenes pamatskolas 3. klases skolēniem viesojās “Bērnu žūrijas” kolekcijas “Poķu grāmata”. Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka sagatavoja bērniem bibliotekāro-video stundu, kuru palīdzēja novadīt Naujenes pamatskolas skolotājas Alita Kokina un Zinaīda Pauliņa.

Skolēni noklausījās bibliotekāres Aigas video lasījumu, kurš bija sadalīts vairākās daļās. Bibliotekāre iepazīstināja bērnus ar grāmatas autora Edgara Valtera daiļradi. Bērni uzzināja, kā grāmatas autoram radās Poķu tēls, kur ir “Poķu zeme”, kas ir poķi, kur viņi dzīvo, kā izskatās. 

“Poķu grāmata” ir pasaka par neparasto poķu tautu, kas visu dienu mierīgi stāv ar plikām pēdām mitrā zemē un klusu sarunājas ar blakus esošiem poķiem. Viņu apģērbs ir no salmiem, tāpēc viņi atgādina purva ciņus. Briesmu brīdī viņi sastingst, sabužinās un izliekas par parastu zāles kušķi. Poķi ir miermīlīgi, ziņkārīgi, labsirdīgi meža cilvēciņi, kuri dzīvo saskaņā ar dabu.

Vēl viņi dzejo, jo ko citu, lai darītu, ja tev mierīgi jāstāv stundām ilgi? Zeme, kur poķi bija dzīvojuši daudzas paaudzes, pēkšņi kļuva ar katru dienu sausāka un poķiem sāka kņudēt kāju pēdas un viņi nolēma doties lielajā ceļojumā, meklēt sev jaunās mājas. Poķi uzskata, ka tieši cilvēka darbības dēļ iestājas “Lielais Sausums”, jo cilvēki spēj nosusināt zemi, izrakt grāvjus, novirzīt vai iznīcināt ūdens tecējumu. 

Nodarbības laikā, kopā ar poķiem, skolēni dzejoja, pētīja dzīvnieku pēdas un prātoja par nepieciešamību sargāt un rūpēties par dabu un tās bagātībām. 

Lasītveicināšanas nodarbības laikā skolēni ne tikai iepazinās ar neparasto poķu tautu, bet arī centās saprast to, ka mums jādzīvo saskaņā ar dabu.

Liels paldies Naujenes pamatskolas skolotajām Zinaīdai Pauliņai un Alitai Kokinai par palīdzību bibliotekārās- video stundas vadīšanā

                                                                   (Foto autors Alita Kokina, Zinaīda Pauliņa)

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana